Norvég politológus: A Nyugat lassan kész beismerni a vereségét Ukrajnában
Glenn Diesen szerint vége a hosszú ideje tartó manipulációnak; a politikai és médiaelit kezd narratívát váltani, ahogy az ukrán proxyháború a végéhez közeledik.
Az orosz gáz és olaj, Paks 2, a honvédség alkatrészellátása, a magyar agrárexport és a hazánkba látogató orosz turisták költése túl fontos ahhoz, hogy lemondjunk róluk.
„Putyint persze más fából faragták, a volt KGB-s főtiszt népszerűsége jelenleg az egekben jár, és aki vele ujjat húz, könnyen ugyanúgy tíz évre Szibériában találhatja magát, mint az exolajmágnás Hodorkovszkij.
Az USA arra is felhasználja a konfliktust, hogy Európát fegyverkezésre bírja, amit a jóléti államokban élő európaiak maguktól aligha támogatnának. Az amerikaiak gyengíteni is akarják Európát, olyan szankciókat erőltetnek, amelyek szinte minden nyugat-európai ország gazdaságának ártanának, csak nekik nem. Az európaiak nem is sietnek a szankciókkal, hiszen senki sem akarja, hogy Londonból eltűnjön az orosz mágnások pénze, a német iparból háromszázezer embert kelljen a kieső orosz megrendelések miatt elbocsátani, vagy hogy drágán kapjuk az orosz gázt. Csak remélhetjük, hogy a józan belátás győz, és egyik oldalon sem kerekednek felül a háborús uszítók. Adjunk hálát az égnek, hogy Budapesten nemzeti kormányunk van. A balliberálisok ugyanis biztosan újra mernének »kicsik« lenni, és kritikátlanul kiszolgálnák a Nyugat érdekét. A Jobbik az EU helyett Putyin szövetségébe vinné az országot, ami a Nyugattal szembeni összes egészséges fenntartásunk ellenére is nemzeti öngyilkosság lenne.
Mi, magyarok akkor jártunk a legjobban, mint 1939–40-ben is, amikor a két szövetségi rendszer között lavíroztunk. Most is csak így vesznek minket komolyan, figyelnek oda a jogos magyar érdekre. Legfontosabb az ország mozgásterének növelése és a kárpátaljai magyarok védelme, így például a Déli Áramlat gázvezeték megépítése. Az EU/USA persze ezt sem támogatja, mert akkor az ukránok nem tudnák megcsapolni a nekünk szánt gázt, és elesnének a tranzitdíjtól is, amiből például az IMF-hitelt is törleszthetnének.
Szegény lengyelek Pilsudski marsall halála (1935) után a vak Nyugat-imádat hibájába estek, amire a mostani lengyel vezetés is hajlamot mutat. Mi, magyarok megtanultuk, hogy a kölcsönös érdek alapján kell és lehet az orosz medvével tárgyalni és üzletelni. Az orosz gáz és olaj, Paks 2, a Honvédség alkatrészellátása, a magyar agrárexport és a hazánkba látogató orosz turisták költése túl fontos ahhoz, hogy lemondjunk róluk.”